Štítky … a máte pořádek

  • Znáte to. Vytvoříte dokument a přemýšlíte, kam s ním. Kam dokument uložit, abyste ho za den, týden, za měsíc, za rok dokázali najít. Abyste ho dokázali najít, když ho potřebujete. A tak vytvoříte složku, do které dokument uložíte. Pak nastane čas, kdy dokument potřebujete. Víte, že to byla smlouva, objednávka, faktura … sakra jak se to tenkrát jmenovalo ? Jak se jmenuje složka, kam jsem si to uložil ?

Hledáte a najdete všechno možné, jenom ne ten jediný dokument, který právě teď potřebujete. To je tak :

Pepa s Josefem v hospodě debatují o tom, jaký mají nepořádek ve svých dokumentech

➡Pepa koupil skříň, dokumenty dává do šanonů, videa na externí disk, fotky zase někam … Všechno to cpe do skříně, která funguje jako černá díra – co do ní spadne, nikdo nikdy nenajde. Skříň co stála 7 000,– už je malá, novou není kam dát.

➡Josef koupil Amazilu a má vystaráno. Co potřebuje, najde když to hledá a ne až příští měsíc, když hledá něco jiného. Když přijde návštěva, prostě spustí prezentaci fotek z dovolené. A když potřebuje účet za telefon, chytrá Amazila mu ho zobrazí.

➡Pokud potřebujete organizovat svoje dokumenty, nechte se okouzlit jednoduchostí použití štítků.

➡Pokud potřebujete sdílet dokumenty se svými kolegy, prostě je sdílejte. Nemusíte se starat o to, jak to funguje. Prostě to funguje.

  • Štítky … A máte pořádek.

Štítky představují šikovný nový způsob, jak si organizovat a hledat informace, doklady a dokumenty. Informace, které spolu souvisí, jednoduše označte klíčovým slovem (štítkem), třeba „Důležité“. Až potom budete tyto informace potřebovat najít, jednoduše zadáte slovo „Důležité“ do inteligentního filtru. Všechny informace s touto značkou se zobrazí v přehledu. Informace, doklady a dokumenty můžete opatřit jednou značkou, nebo mu můžete dát několik značek, a přiřadit ho tak k několika projektům.

Komentáře jsou zakázány.