Úkoly

UkolySnad o ničem se v oblasti produktivity nepíše více než o metodách pro organizování úkolů. Dokážeme se donekonečna bavit, zda je lépe úkol více rozmělnit nebo méně rozmělnit, zda jej označit hvězdičkou a hlavně kam úkol zapsat a jakou aplikaci k tomu používat. Je obrovským paradoxem produktivity, že způsob, jakým jsou úkoly zapsané je tou nejméně podstatnou věcí. Mnohem důležitější je naše schopnost soustředit se na úkoly důležité v tomto okamžiku. Na úkoly, které nás přibližují k našim cílům.

Amazila umožňuje stanovit si cíle hned několika způsoby. Cíl může být vyjádřen specifikací nákladového okruhu, zakázky, projektu. Navíc můžete přímo ke každému úkolu stanovit cílové parametry ve smyslu času nebo peněz bez nutnosti využívat navazující evidenci zakázek, nebo projektů.

Ke každému úkolu je přednastavená celá řada parametrů. Tyto parametry můžete doplnit libovolným počtem vlastních parametrů stejně snadno, jako přednastavené parametry skrýt, pokud je nechcete využívat.

UkolNew

Tento výchozí formulář úkolů můžete snadno v okamžiku nastavit na minimalistickou variantu a vytvořit si tak jednoduchý To-Do list. S výhodou můžete nastavit pro každou kategorii úkolů individuální formulář.

UkolNewMin

V každém případě můžete průběh řešení úkolu sledovat a komentovat ve sdílených komentářích, využívat e-mailových notifikacích. Pokud využijete parametr „Kontrola“, Amazila odešle v požadovaném termínu e-mail jako připomínku.

V Amazile je aplikován klasický, osvědčený princip PZO (Přímo zodpovědné osoby) = vždy víte, kdo je za úkol zodpovědný a v jaké fázi se plnění úkolu nachází.